Home » Aktualności » Przekaż 1% podatku

Przekaż 1% podatku

SZANOWNI   PAŃSTWO,

Zwracamy się do Państwa z prośbą o zapoznanie się z poniższym listem i przekazanie 1% podatku na rzecz chorego Fryderyka.

Przede wszystkim jesteśmy ogromnie wdzięczni ( dziękujemy bardzo), tym którzy byli uprzejmi przekazać 1 % podatku na konto Fryderyka za 2017 r.

 

Frycek

Nasz synek Fryderyk jest chory  na mukowiscydozę. Mukowiscydoza jest chorobą genetyczną jak na razie nieuleczalną. Zmiany chorobowe dotyczą głównie układu oddechowego i pokarmowego.

Najważniejsze dla Frycka jest przeciwdziałanie rozwojowi  choroby, która systematycznie wyniszcza Jego organizm. Możliwe jest to poprzez prawidłowe i systematyczne odżywianie, leczenie oraz rehabilitację. Nasz synek musi przyjmować wysokoenergetyczne posiłki, enzymy trzustki, witaminy oraz szereg innych leków, odżywek a także być poddawany codziennym  zabiegom  fizjoterapii i inhalacji.

Drugie schorzenie – nadwrażliwość sensoryczna bardzo utrudnia odpowiednie odżywianie i szeroko pojęte zapobieganie rozwojowi mukowiscydozy, wymaga także intensywnej terapii Integracji Sensorycznej. Przeciętny koszt terapii obu schorzeń to kilka tysięcy złotych miesięcznie, co przewyższa nasze (rodziców) możliwości finansowe.

Chcąc zabezpieczyć Fryderyka na wypadek ciężkiego przebiegu mukowiscydozy, kiedy leczenie może znacznie przekroczyć możliwości finansowe nas – rodziców i najbliższej rodziny, założyliśmy w Fundacji MATIO subkonto, środki zgromadzone na tym koncie mogą być przeznaczone tylko i wyłącznie  na leczenie, rehabilitację oraz wszystko co służy zdrowiu dziecka (w granicznym przypadku przeszczep płuc – co jak większość leków  i sprzętów do rehabilitacji przy tej chorobie, nie jest refundowane w ramach NFZ).

Z góry dziękujemy,

Fryderyk z rodziną

Dane fundacji:

MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę

KRS 0000097900

Koniecznie z dopiskiem  „dla Fryderyka Hanaka – Skonieczny 

Poniżej informacja dla osób, które chcą przekazać darowiznę dla chorego na mukowiscydozę Fryderyka Hanaka-Skonieczny.

MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę 30-507 Kraków, ul. Celna 6; tel. 12 292 31 80, BNP Paribas Polska o/Kraków 86 1600 1013 0002 0011 6035 0001

w tytule przelewu należy wpisać „Darowizna-Dla Fryderyka Hanaka-Skonieczny”

 

Bardzo dziękujemy za każdy grosz przekazany dla naszego Frycka :) 

Dagmara i Krzysztof – rodzice Fryderyka